ПЕРСОНАЛІЯ
Титаренко Олена Іванівна

222Життєве кредо: «Життя – це не пошук себе, життя – це створення себе» Бернард Шоу

Посада: керівник творчого об’єднання «Різні Люди»

Місце роботи: Вишгородський районний центр художньої творчості дітей, юнацтва та молоді «Дивосвіт»

Покликання:  педагог, сценарист, режисер, постановник вистав, концертів, шоу, масових дійств

Освіта: вища

Спеціальність: учитель російської мови та літератури

Стаж педагогічної роботи: 22 роки

Професійні досягнення: педагогічне звання «Керівник гуртка-методист»

Нагороди, відомчі відзнаки: Почесна грамота Міністерства освіти і науки України (2008 рік), грамота головного управління освіти і науки КОДА (2011 рік), Подяка департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації (2013 рік)

Проблематика професійних інтересів: Інтеграція видів художньо-естетичної діяльності  як засіб творчого розвитку вихованців позашкільного навчального закладу

щедрівки - 2012Коло особистісних інтересів: педагогіка, література, театр, музика, живопис, журналістика

Життєва позиція: немає нічого кращого за втому після якісно виконаної роботи

Захоплення: робота в позашкільному навчальному закладі. Творче об’єднання «Різні Люди»

Основний професійний принцип:

«Опануй мистецтво бути різним… І залишайся собою»

«Треба розбудити фантазію, виростити крила і навчитися літати»  Олесандр Курбас

Особливості характеру: уникання розповідей про себе. Переконаність, що «Секрет бути нудним полягає в умінні розповісти про себе все…» Оскар Уайльд

 

Характеристика професійної педагогічної діяльності
Титаренко Олени Іванівни,

керівника творчого об’єднання «Різні Люди»
Вишгородського районного Центру художньої творчості дітей,
 юнацтва та молоді «Дивосвіт»

1

Титаренко Олена Іванівна працює у Вишгородському районному Центрі художньої творчості дітей, юнацтва та молоді «Дивосвіт» з вересня 2001 року керівником гуртка «Клуб КВН». З вересня 2003 року гурток «Клуб КВН» було реорганізовано у театральну школу «Різні Люди», з вересня 2006 року в результаті розширення спектру діяльності та зростання кількості учасників – у творче об’єднання «Різні Люди».  З жовтня 2003 року Титаренко О.І призначена  культорганізатором Центру, з вересня 2004 року – заступником директора з організаційно-масової роботи, з вересня 2011 року – художнім керівником Центру творчості «Дивосвіт». Освіта – вища, за фахом  вчитель російської мови і літератури; педагогічний стаж – 21 рік; педагогічне звання «Керівник гуртка-методист».

За час роботи в закладі Олена Іванівна Титаренко проявила себе як знаючий, творчий спеціаліст. ЇЇ діяльність відзначається креативним підходом до організації підготовки та проведення масових мистецьких заходів.  О.І.Титаренко досконало володіє комп’ютерною технікою, під час вистав та інших масових заходів застосовує мультимедійні технології. Заняття творчого об’єднання Олена Іванівна проводить у цікавих формах, використовуючи як традиційні, так і інноваційні методики, власні форми навчання.  Розроблена навчальна програма діяльності творчого об’єднання, яка спрямована на розвиток творчої  особистості, виховання у дітей внутрішньої культури, гармонійний розвиток, розширення мистецького кругозору.

На основі діяльності творчого об’єднання «Різні Люди» створені та успішно реалізуються проекти Вишгородського районного Центру художньої творчості дітей, юнацтва та молоді «Дивосвіт», які є основою художньо-естетичного та дозвіллєвого напрямків.

На початку своєї діяльності з 2003 по 2008 рік вихованці творчого об’єднання «Різні Люди» були неодноразовими переможцями та призерами обласних і всеукраїнських конкурсів дитячих команд КВН, чемпіонами обласної ліги молодіжних команд КВН. Журі конкурсів завжди відмічало високий художній рівень, своєрідність стилістики та виконавську майстерність команд, творчий підхід до підготовки виступів. У 2003 році «Різні Люди» стали переможцями обласного фестивалю аматорських молодіжних театрів «Театральна вертикаль» та Всеукраїнського фестивалю ігротехніків «Дивограй». 

111108. кертервільський привид 111IMG_6771

З 2011 року по 2014 рік творче об’єднання «Різні Люди» – неодноразові переможці театральних фестивалів різних рівнів: від обласного до всеукраїнського.

Працюючи на посаді заступника директора з організаційно-масової роботи, художнього керівника закладу Олена Іванівна проявила себе як компетентний, досвідчений фахівець. Вона розробляє власні оригінальні сценарії проведення масових мистецьких заходів та вистав, є їх режисером-постановником. Особливо яскравими і незабутніми для дітей району є новорічні вистави, які щороку проходять у Центрі творчості «Дивосвіт» під її безпосереднім керівництвом, за її власними сценаріями.

У 2006 році Титаренко О.І. стала переможцем обласного та лауреатом Всеукраїнського конкурсу на кращу методичну розробку з художньо-естетичної творчості (сценарій новорічної вистави «Симфонія новорічних бажань»). У 2008 році – переможцем обласного етапу Всеукраїнського конкурсу на кращі освітні проекти, програми, посібники з проблем духовного виховання серед педагогів позашкільних навчальних закладів (Проект КВН-ВН). Авторську збірку «Сценарії новорічних вистав» презентовано на Четвертій Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2013» та П’ятій Національній виставці-презентації «Інноватика в сучасній освіті».

Проводячи інструктивно-методичну роботу, Титаренко О.І. надає методичну допомогу працівникам загальноосвітніх навчальних закладів з питань організації масових заходів, брала участь у обласних семінарах-практикумах з питань роботи з командами КВН, виступала з лекціями з організації ігрової діяльності на курсах підвищення кваліфікації педагогів-позашкільників Київського обласного інституту підвищення кваліфікації педагогічних кадрів. Для керівників гуртків закладу Олена Іванівна проводить майстер-класи «Сценарно-режисерська робота з підготовки масових заходів», «Артистична майстерня», підготувала «Методичні рекомендації ігротехнікам», збірки авторських сценаріїв новорічних вистав.

Олена Іванівна Титаренко – автор та керівник довгострокових проектів:    «Молодь за здоровий спосіб життя» (2004 – 2007 рр. За сприяння благодійного фонду «Перше Вересня»); «КВН-ВН (Вишгородський напрямок)» (2007-2010 рр.), «Час діяти» (2007-2012 рр.) «Мистецькі паралелі» (2007 – 2017 рр.).

За ініціативи Олени Іванівни Титаренко у закладі з 2004 року діє студія журналістики, яка почалася з ініційованої нею «Майстерні писаного слова», здійснюється постійний зв’язок із місцевими газетами «Слово», «Вишгород». Саме за її ініціативи та під її редакцією створювалися друковані органи Центру творчості «МОЯ газета» та «Мій ЗОШит», юні автори «Майстерні писаного слова» вибороли перші та призові місця на обласному конкурсі «ДИВО-слово» (2008 р.), а юні фотоаматори студії ставали неодноразовими переможцями і призерами обласного та Всеукраїнського конкурсу «Моя Україна».

За високі показники в роботі, творчий підхід до виховання учнівської молоді О.І.Титаренко нагороджена грамотами відділу освіти Вишгородської районної державної адміністрації (2006, 2009, 2010 рр.), грамотами Вишгородської районної державної адміністрації та Вишгородської районної ради (2004, 2005, 2010, 2012, 2013 рр.), грамотами Головного управління освіти і науки Київської обласної державної адміністрації ( 2006, 2008 рр.), Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України (2007 р.).

Олена Іванівна Титаренко – людина творча, цілеспрямована, добра, щира, користується авторитетом і повагою серед педагогів Центру, батьків, дітей.

222творче об'єднання ''РІЗНІ ЛЮДИ'' 22ТО ''Різні Люди'' _ молодша група